Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

 

 

 


Úvod » KLASICKÁ HUDBA - CD » HANS EISLER Edition (10CD)


        

HANS EISLER Edition (10CD)

BRILLIANT CLASSICS

AKCE

SKLADEM

 

Dostupnost: SKLADEM v eshopu
Číslo produktu: BRIL9430
Vydavatel: BRILLIANT CLASSICS
Zvuk: STEREO
Format / Balení: 10CD
EAN kód: 5029365943024
Běžná cena 859,00 Kč (34,36 EUR)
Naše cena bez DPH: 610,74 Kč (24,43 EUR)
Naše cena s DPH (21 %):
739,00 Kč (29,56 EUR)

do košíku:
   

Popis produktu

Vydavatel: BRILLIANT CLASSICS

CD1
Suite No.1 Op.23 (1930) from the film Opus III
1 I. Präludium in Form einer Passacaglia 3’06
2 II. Intermezzo 2’36
3 III. Potpourri über russische Volkslieder 6’35
4 IV. Allegro energico 3’06
Leipziger Kammermusikvereinigung des
Gewandhausorchesters
Max Pommer conductor
Suite No.2 Op.24 ‘Niemandsland’ (1931) from the film Opus III
5 I. Vorspiel 1’51
6 II. Capriccio über jüdische Volkslieder 2’45
7 III. Andante 2’36
8 IV. Marschtempo 1’47
Suite No.3 Op.26 ‘Kuhle Wampe’ (1931) from the film Opus III
9 I. Präludium 1’44
10 II. Intermezzo 1’56
11 III. Rondo 4’17
12 IV. Die Fabriken 1’25
Suite No.4 Op.30 ‘Die Jugend hat das Wort’ (1932)
13 III. Marsch der Jugend, die das Wort hat 1’41
14 IV. Grave – Pesante – Allegro 4’56
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Berlin
Heinz Rögner conductor
15 Variationen über ein marschartiges Thema ‘Der lange Marsch’ (1938) from the film 400 Millionen 7’33
Kammersinfonie Op.69 (1940) from the film Eis
16 I. Invention 3’03
17 II. Choralbearbeitung 4’27
18 III. Scherzo 1’42
19 IV. Etüde 3’16
20 V. Finale 4’40
Gerhard Erber piano
Volker Bräutigam Hammond organ
Leipziger Kammermusikvereinigung des
Gewandhausorchesters
Max Pommer conductor
Total time 65’52

CD2
Kleine Sinfonie Op.29 (1932)
1 I. Thema mit Variationen 5’10
2 II. Allegro assai 1’58
3 III. Invention 1’39
4 IV. Allegro 2’28
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Berlin
Heinz Rögner conductor
5 Orchesterstücke (1938) from the film 400 Millionen
5 I. Andante 3’31
6 II. Allegro 4’05
7 III. Kleine Passacaglia 1’39
8 IV. Presto 1’09
9 V. Finale: Improvisation 4’25
10 Scherzo (1938) from the film 400 Millionen 2’55
Eberhard Palm solo violin
Leipziger Kammermusikvereinigung des
Gewandhausorchesters
Max Pommer conductor
Rhapsodie (1949) for large orchestra with solo soprano, after words from Goethe’s Faust
11 Part II: Macht euch schnell von Fabeln frei 11’39
Elisabeth Breul soprano
Berliner Sinfonie-Orchester
Günther Herbig conductor
Winterschlacht-Suite (1938) from the stage music
Text: Johannes R. Becher
12 I. Vorspiel: Andante 2’10
13 II. Agitato 1’03
14 III. Langsam 0’42
15 IV. Schnee: Andante 1’39
16 V. Melodram: Andante ‘Ihm trübt Verbitterung den Blick fürs Ganze’ 1’09
17 VI. Zwischenspiel: Etwas heftig 3’42
18 VII. Melodram: Andante ‘Sie meinen, wenn sie zur Fahne’ 1’08
19 VIII. Schlußmusik (Der Schrecken des Krieges): Con moto 4’33
20 IX. Schluß-Melodram: Andante ‘Das war die Division’ 1’05
Ekkehard Schall recitation
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Leipzig
Adolf Fritz Guhl conductor
21 Prelude & Song ‘Es lächelt der See’ from the stage music to Schiller’s Wilhelm Tell (1961) 4’22
Elisabeth Breul soprano
Günter Neumann tenor · Günther Leib baritone
Berliner Sinfonie-Orchester
Günther Herbig conductor
Total time 62’59

CD3
Deutsche Sinfonie Op.50 (1935–9) for soloists, speakers, chorus & orchestra
Text: Bertolt Brecht, Hanns Eisler & Julius Bittner
1 I. Präludium 6’15
2 II. Passacaglia ‘An die Kämpfer in den Konzentrationslagern’ 4’15
3 III. Etüde 1 für Orchester 3’03
4 IV. Potsdam 3’17
5 V. In Sonnenburg 2’31
6 VI. Etüde 2 für Orchester 4’57
7 VII. Begräbnis des Hetzers im Zinksar 5’54
VIII. Bauernkantate
8 1. Mißernte 1’15
9 2. Sicherheit 1’57
10 3. Flüstergespräche 2’37
11 4. Bauernliedchen 1’45
12 IX. Arbeiterkantate ‘Das Lied vom Klassenfeind’ 15’06
13 X. Allegro für Orchester 9’54
14 XI. Epilog 1’10
Gisela Burkhardt soprano · Uta Priew mezzo-soprano · Rosemarie Lang alto
Andreas Sommerfeld baritone · Tomas Möwes bass
Martin Seifert first speaker · Stefan Lisewski second speaker
Rundfunkchor Berlin chorus master Dietrich Knothe
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Berlin
Max Pommer conductor
Total time 64’04

CD4
1–3 3 Lieder (1919) for middle-range voice and chamber orchestra 4’54
Roswitha Trexler soprano
Leipziger Kammermusikvereinigung
Max Pommer
4–5 Divertimento Op.4 (1923) for wind quintet 7’35
Bläservereinigung Berlin
Tagebuch des Hanns Eisler Op.9 (1926) Small cantata for three female voices, tenor, violin and piano
6–10 Part I 7’31
11–14 Part II 5’18
15–17 Part III 3’58
Helga Termer soprano, Roswitha Trexler mezzo-soprano, Rosemarie Lang alto, Peter Menzel tenor
Conrad Other violin, Gerhard Erber piano, Max Pommer director
18–25 Suite No.5 Op.34 ‘Dans les rues’ (1933) from the film Opus III For chamber orchestra 19’43
Collegium Musicum Leipzig
Adolf Fritz Guhl conductor
26 Nonet No.1 (1939) 32 variations on a five-bar theme 5’28
27–36 Nonet No.2 (1941) from the film The Forgotten Village, Suite for nine instruments 21’47
Kammermusikvereinigung der
Deutschen Staatsoper Berlin
Friedrich-Carl Erben conductor
Total time 76’34

CD5
1–6 Galgenlieder (1917) 12’50
‘Grotesken’ for middle-range voice with
piano (or orchestra)
Roswitha Trexler soprano
Jutta Czapski piano
7–12 Tempo der Zeit Op.16 (1929) Cantata for alto and bass solo, speaker, mixed chorus and small orchestra 17’17
Edda Schaller alto
Hermann Christian Polster bass
Ekkehard Schall speaker
Berliner Singakademie
Members of the Staatskapelle Berlin
Dietrich Knothe conductor
13 14 Arten, den Regen zu beschreiben Op.70 (1940)
from the film Regen, Variations for flute, clarinet, violin, viola, cello and piano 13’00
Kammermusikvereinigung der Deutschen
Staatsoper Berlin
Friedrich-Carl Erben conductor
14–20 Movements for Nonet Op.posth. 21’56
Leipziger Kammermusikvereinigung
Max Pommer
21 Scherzo (c.1920) for string trio 3’46
Rudolf Ulbrich violin
Joachim Zindler viola
Clemens Dillner cello
22–26 Palmström Op.5 (1924) Parody for speaking voice, flute (or piccolo), clarinet in A, violin (or viola) and cello 4’28
Roswitha Trexler soprano
Wilfried Winkelmann flute
Oskar Michallik clarinet
Friedrich-Carl Erben violin
Arnim Orlamünde viola
Wolfgang Bernhardt cello
Hans-Jürgen Wenzel director
Total time 73’33

CD6
1–2 Duo Op.7 (1924) for violin and cello 6’58
3 Präludium und Fuge über B-A-C-H Op.46 (1934) for string trio 4’48
Rudolf Ulbrich violin, Joachim Zindler viola (3), Clemens Dillner cello
4 Sonatensatz Op.49 (1935) for flute, oboe and harp 4’09
Johannes Walter flute, Kurt Mahn oboe, Jutta Zoff harp
5–7 Sonata ‘Reisesonate’ (1937/38) for violin and piano 11’16
Gustav Schmahl violin
Jutta Czapski piano
8–13 Septet No.2 ‘Zirkus’ (1947) for flute, clarinet, bassoon and string quartet 18’24
Friedrich-Carl Erben violin I, Ralf-Rainer Haase violin II, Arnim Orlamünde viola, Karl-Heinz Schröter cello
Manfred Friedrich flute, Hans Himmler clarinet, Herbert Heilmann bassoon
14–16 Die Rundköpfe und die Spitzköpfe (1934–6) From the stage work 9’01
17–20 Kuhle Wampe (1931) From the film 9’04
21–26 Schweyk im Zweiten Weltkrieg (1943–59) From the stage work 13’16
Gisela May vocals, Walter Olbertz, Siegfried Stöckigt (21–24) piano
Studio orchestra (14–20, 25–26)
Henry Krtschil conductor
Total time 77’12

CD7
1–2 2 Lieder (1920) for voice and piano 1’27
Volker Rohde piano
3–4 6 Lieder Op.2 (1922) for voice and piano 1’18
5–7 Zeitungsausschnitte Op.11 (1925–6) for voice and piano 3’51
8 Die Maßnahme Op.20 (1930) 2’07
9–10 Die Rundköpfe und die Spitzköpfe Op.45 (1934–6) 7’11
11 Mutter Beimlein (1935) 0’37
12–14 Die Weißbrot-Kantate Op.59 5’43
Andre Asriel piano
15–17 Die den Mund aufhatten Op.61 No.2 2’46
(1937) Chamber cantata for soprano, 2 clarinets, viola and cello
Gerald Schleicher, Ewald Koch clarinet, Peter Seydel viola, Hartmut Friedrich cello, Irmgard Arnold soprano
18–20 Die Zuchthaus-Kantate Op.63 (1937) 3’56
Andre Asriel piano
21–22 Two Sonnets Op.54 (1937) for alto, clarinet and bass clarinet 4’47
Gerald Schleicher clarinet
Georg Laube bass clarinet
23–34 Songs from the Hollywooder Liederbuch (1942–7) 16’21
Andre Asriel piano (excluding 24, 31)
Kurt Scharmacher piano (24, 31)
35–36 Die Gesichte der Simone Machard (1957) 5’32
Hanns Eisler piano
37 Anmut sparet nicht noch Mühe (1950) 1’37
38 Wiener Lied (1955) 1’23
39–41 New songs (1955–6) 3’54
Andre Asriel piano
42–45 In rehearsal with Hanns Eisler 10’00
Irmgard Arnold soprano
Total time 75’03

CD8
Five early piano pieces (1918/1922)
1 Allegretto moderato 0’36
2 Walzer 0’22
3 Allegretto 0’39
4 Moderato 0’38
5 Andante 0’38
Siegfried Stöckigt piano
Piano Sonata No.1 Op.1 (1923)
6 I. Allegro 5’18
7 II. Intermezzo: Andante con moto 3’47
8 III. Finale: Allegro 4’02
Walter Olbertz piano
4 Klavierstücke Op.3 (1923)
9 No.1 Andante con moto 3’32
10 No.2 Allegro molto 1’10
11 No.3 Andante 3’26
12 No.4 Allegretto 1’39
Siegfried Stöckigt piano
13 Piano Sonata No.2 ‘in Form von Variationen’ Op.6 (1924/25) 8’42
Walter Olbertz piano
8 Klavierstücke Op.8 (1925)
14 No.1 Allegretto 1’18
15 No.2 Kräftig, energisch 1’27
16 No.3 Thema mit Variationen: Gemütlich 3’26
17 No.4 Allegro con fuoco 1’48
18 No.5 Poco allegretto grazioso 2’03
19 No.6 Hastig, aufgeregt 0’54
20 No.7 Andante 1’28
21 No.8 Allegro 1’44
Siegfried Stöckigt piano
Klavierstücke für Kinder Op.31 (1932–3)
I. Thema mit Variationen
22 Thema: Andante con moto 0’18
23 Variation No.1 0’18
24 Variation No.2 0’20
25 Variation No.3: Larghetto 0’29
26 Variation No.4: Marsch 0’18
27 Variation No.5: Tempo des Themas 0’20
28 Variation No.6: Ruhig, fließend 0’17
29 Variation No.7: Dasselbe Tempo 0’17
30 (Variation No.8) 0’20
31 Variation No.8 (No.9): Tempo des Themas 0’13
32 Coda: Variation (No.10) (Tempo des Themas) 0’36
II. 7 Klavierstücke
33 No.1 Allegretto 0’29
34 No.2 Marsch (Kleiner Kanon in der Oktave) 0’29
35 No.3 Andantino 1’50
36 No.4 Praeludium I: Allegretto 0’23
37 No.5 Praeludium II: Andante 0’44
38 No.6 Fughetta: Andante 0’40
39 No.7 Scherzo 0’25
Gerhard Erber piano
Total time: 58’15

CD9
1–9 Lenin (1935–7) Requiem for alto and baritone solo, chorus and orchestra 14’20
Roswitha Trexler soprano
Hermann Hähnel baritone
Rundfunkchor Leipzig
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Leipzig
Adolf Fritz Guhl conductor
10 Glückliche Fahrt (1946) for soprano and orchestra 0’50
Elisabeth Breul soprano
Sinfonie-Orchester Berlin
Günther Herbig conductor
11–15 Mitte des Jahrhunderts (1950) for soprano solo, chorus and orchestra 11’33
Carola Nossek soprano
Berliner Singakademie
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Berlin
Dietrich Knothe conductor
16–18 Das Vorbild (1952) 8’11
Annelies Burmeister alto
Sinfonie-Orchester Berlin
Günter Herbig conductor
19–25 Die Teppichweber von Kujan-Bulak (1957) Cantata for soprano and orchestra 6’59
Roswitha Trexler soprano
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Leipzig
Adolf Fritz Guhl conductor
26–40 Bilder aus der ‘Kriegsfibel’ (1957) for solo voices, male chorus and orchestra 10’06
Carola Nossek soprano
Joachim Vogt tenor
Günther Bayer baritone
Male chorus of the Berliner Singakademie
Members of the Sinfonie-Orchester Berlin
Dietrich Knothe conductor
41–48 Ernste Gesänge (1936–62) for baritone solo and string orchestra 12’11
Günther Leib baritone
Rundfunk-Sinfonie-Orchester Berlin
Günther Herbig conductor
Total time 65’21

CD10
1–3 3 Männerchöre Op.10 (1925) 5’06
4–7 4 Stücke Op.13 (1928) for mixed choir 10’20
8–9 2 Mannerchöre Op.14 (1928) 5’53
10 Auf den Straßen zu singen Op.15 (1928) for mixed choir 4’51
11–12 2 Mannerchöre Op.17 (1929) 5’28
13–14 2 Stücke Op.19 (1929) for male chorus 5’35
15–16 2 Stücke Op.21 (1930) for mixed choir 7’46
17–18 2 Männerchöre Op.35 (c.1930, 1928) 4’01
Hilmar Thate speaker (4, 15)
Ekkehard Wagner tenor (4)
Rudi Liebetrau percussion (4, 10)
Rundfunkchor Leipzig
Male chorus of the Rundfunkchor Leipzig
Horst Neumann chorus master
19 Bankenlied Op.48 No.1 (1931) 3’22
20 Keiner oder alle (1934/1958) 2’54
21 Friedenssong (1937) from the film Abdul Hamid 1’01
22 Song of Light (1936) from the stage music Peace on Earth 2’12
23 Dictator’s Song (1936) from the stage music Peace on Earth 2’30
24 Das Einheitsfrontlied (1934) 3’15
Hermann Hähnel baritone (20, 22)
Inge Kochan, Harri Heinze piano (22, 23)
Berliner Singakademie male chorus (19, 21, 22)
Dietrich Knothe chorus master (21)
Großes Rundfunkorchester Berlin (20, 21, 24)
Dietrich Knothe conductor
Total time 65’09